Garmin представляє tactix 8, свій тактичний розумний годинник нового покоління. Доступний у новому розмірі корпусу 47...
Garmin представляє tactix 8, свій тактичний розумний годинник нового покоління. Доступний у новому розмірі корпусу 47...
Сміливо розроблені для активного способу життя, новітні смарт-годинники пропонують яскраві AMOLED-дисплеї або дисплеї...
Garmin fenix 8 - розумні годинники з найвищою продуктивністю пропонують чудові дисплеї AMOLED, а також передові...
Велосипедний комп’ютер преміум-класу має яскравий кольоровий дисплей, розширені функції групових поїздок, вбудований...
Порівняльна таблиця відмінностей характеристик серії Forerunner 165, 265, та 965. Оберіть ті годинники, функції яких...
Я вже давно хотів спробувати рішення Garmin для бігу. Чому саме для бігу? Я багато бігаю. Тисячі кілометрів, десяток країн, купа зношених кросівок, незліченна кількість напівмарафонів, повний марафон, жаркі задушливі вулички Афін, і подих величного океану на берегах Занзібару.
Чому Гармін? Я про нього багато чув, Гармін у моїх знайомих бігунів та айронменів. Кожен другий ютюбний "спортсмен", кричить - "Гармін наше всеееее!"
А ще… я страшенно замучився з Apple Watch і необхідністю бігти з телефоном. Що не так із Apple Watch? Це чудовий і няшний гаджет, але мій - це Apple Watch Original, та без GPS, що вимагає телефон для більш чіткого трекінгу відстані, з виміром пульсу, що постійно глючить. На холоді, навіть цією аномально теплою зимою, що схожа на холодне літо, під час тренувань помирає приблизно за годину - дві. І навіть, будучи новим, заряду ледве вистачало на марафон. А ви намагалися користуватися тачскріном на бігу? А в рукавичках?
"Навіть геніальним людям потрібні інструменти адекватні їхнім завданням" -Альберт Ейнштейн (але це не точно) |
|
|
![]() | ![]() |
Історично склалося, що для трекінгу прогресу та плану тренувань, я використовую Nike Running Club (NRC). Кількість моїх звернень до техпідтримки нагадує роботу на півставки тестувальником Nike. Багато разів NRC втрачав запис тренування, і погодьтеся, це дуже прикро пробігти 20 км, а потім побачити, що нічого не записалося. Або виконувати понеділковий план тренувань, розрахований на багато місяців, і десь у середині плану через глюк втратити все, що було і що має бути зроблено.
Завдяки Garmin Online, відучора почалася моя трансформація від Apple і NRC в екосистему Garmin. Я планую провести з годинником Гармін довгі місяці, пробігти тисячі кілометрів і розповісти вам, як це буде.
Тут не буде нудного unboxing, констатації технічних параметрів та переліку пунктів меню. Буде простий опис, як жити та бігати з Гармін.
Garmin Fenix 6X Pro Solar. Я хотів саме цю версію із сонячним підживленням. Люблю пристрої, в яких є трохи незалежності та самостійності. Є магія в роботі-пилососі, що їде сам на зарядку, нехай і, як і раніше, кличе господаря для позбавлення від мішка зі сміттям. Та й один з мого годинника із сонячною зарядкою, а інший з механічним живленням (напевно, так не кажуть, вірніше буде з автопідзаводом від руху)
Перші враження - які вони реально легкі! Чомусь від годинника такого розміру, я чекав важкого бовтання на руці, а цього немає. Застібати силіконовий ремінець не так вже й зручно після Apple Watch, можливо, тому що годинник не треба часто і регулярно знімати для підзарядки? :) На руці тримаються впевнено, без люфту, при рухах кнопки не тиснуть у пензель, і нічого не заважає.
Далі, спроба скористатися… умммм… і нічого не зрозуміло. Так, логіка Гармін вимагає адаптації до кнопок, і розуміння організації меню. Однак визначивши, де якась кнопка (вгору, вниз, повернення і підтвердження), і що може бути коротке і довге натискання, починаємо трохи просуватися.
У випадку Гармін – читайте інструкцію! Ні, не так! Обов'язково читайте інструкцію!
І це не тому, що інтерфейс надмірно складний, а тому, що кількість функцій і велика кількість кастомізацій неймовірно велика. Є “родзинки”, які ви дізнаєтеся з інструкції, чи з моїх публікацій. На даний момент я перегорнув пару десятків сторінок інструкції і вже вражений.
Приємно, годинник підтримує і російську, і українську. Перемикання з англійської на російську/українську займає кілька секунд, годинник показує анімацію очікування, а ось назад на англійську - моментально (цікаво чому так).
З'єднання з телефоном пройшло без сюрпризів. Достатньо завантажити Garmin Connect із App Store.
Люблю бігати з музикою, а іноді слухаю подкасти. Відповідно, вирішив одразу завантажити музики, підключивши Гармін до комп'ютера. Встановлюємо Garmin Express, підключаємо комплектний кабель, бачимо, пропонуються апдейти карт, погоджуємося ... і ... прогрес-бар нас лякає часом очікування в 1 годину 48 хвилин, можна пробігти напівмарафон. Насправді все минуло хвилин за 25. А ось після відключення кабелю, я трохи злякався, бо годинник як би зависли, і я вже почав гуглити, як робити примусовий ресет. І тут на екрані годинника з'явилося повідомлення, що відбувається апдейт. Краще б у самому софті на комп'ютері було б попередження, що після великих апдейтів годинник деякий час їх встановлюватимуть і це нормально.
Заливання музики не викликало жодних питань, ти просто бачиш плейлисти, альбоми, назви гуртів, жанри, вибираєш потрібні, і вони досить оперативно завантажуються у годинник. Соромно, але я не знав, що в Garmin fenix 6X Pro Solar 32GB пам'яті (доступно користувачеві близько 29GB), я можу навіть не думати, що вибрати з музики, а зберегти її всю у годиннику.
Підключення навушників. Також без сюрпризів. Підключив спортивні Plantronics BackBeat Fit, потім Apple Airpods, і навіть автомобільну аудіосистему (не впевнений навіщо, проте було цікаво). Plantronics дають повне управління, через кнопки на самих навушниках, у AirPods тільки плей-пауза по легкому тапу по навушнику, але не проблема, годинник то на руці, і кнопки на них зручно натискати навіть у рукавичках.
Поки грав уже 23:55, випробування у полях довелося відкласти.
Все, я готовий бігти! Далі буде :)
P.S. Публікація відбувається трохи пізніше написання статті, і стало зрозуміло, що екосистема, функціонал, і навіть філософія гармін, набагато багатша за початкові очікування. Автор, за підтримки Garmin Online, прийняв рішення розповісти на прикладі Garmin fēnix 6X - Pro Solar про всю екосистему пристроїв гармін для спорту та подорожей, на прикладах розібрати варіанти цікавих та незвичайних функцій, зробити how-to за найбільш затребуваними моментами.
Богдан Знахаренко
Facebook comment