Garmin fenix 8 - розумні годинники з найвищою продуктивністю пропонують чудові дисплеї AMOLED, а також передові...
Garmin fenix 8 - розумні годинники з найвищою продуктивністю пропонують чудові дисплеї AMOLED, а також передові...
Велосипедний комп’ютер преміум-класу має яскравий кольоровий дисплей, розширені функції групових поїздок, вбудований...
Порівняльна таблиця відмінностей характеристик серії Forerunner 165, 265, та 965. Оберіть ті годинники, функції яких...
Найновіші Forerunner 165 додають персоналізовані плани тренувань, розширені фітнес-метрики, статистику здоров’я та...
Який годинник обрати Venu 3, Venu 3s, чи Vivoactive 5? В порівняльній таблиці зібрані всі відмінності.
Я вже давно хотів спробувати рішення Garmin для бігу. Чому саме для бігу? Я багато бігаю. Тисячі кілометрів, десяток країн, купа зношених кросівок, незліченна кількість напівмарафонів, повний марафон, жаркі задушливі вулички Афін, і подих величного океану на берегах Занзібару.
Чому Гармін? Я про нього багато чув, Гармін у моїх знайомих бігунів та айронменів. Кожен другий ютюбний "спортсмен", кричить - "Гармін наше всеееее!"
А ще… я страшенно замучився з Apple Watch і необхідністю бігти з телефоном. Що не так із Apple Watch? Це чудовий і няшний гаджет, але мій - це Apple Watch Original, та без GPS, що вимагає телефон для більш чіткого трекінгу відстані, з виміром пульсу, що постійно глючить. На холоді, навіть цією аномально теплою зимою, що схожа на холодне літо, під час тренувань помирає приблизно за годину - дві. І навіть, будучи новим, заряду ледве вистачало на марафон. А ви намагалися користуватися тачскріном на бігу? А в рукавичках?
"Навіть геніальним людям потрібні інструменти адекватні їхнім завданням" -Альберт Ейнштейн (але це не точно) |
|
|
Історично склалося, що для трекінгу прогресу та плану тренувань, я використовую Nike Running Club (NRC). Кількість моїх звернень до техпідтримки нагадує роботу на півставки тестувальником Nike. Багато разів NRC втрачав запис тренування, і погодьтеся, це дуже прикро пробігти 20 км, а потім побачити, що нічого не записалося. Або виконувати понеділковий план тренувань, розрахований на багато місяців, і десь у середині плану через глюк втратити все, що було і що має бути зроблено.
Завдяки Garmin Online, відучора почалася моя трансформація від Apple і NRC в екосистему Garmin. Я планую провести з годинником Гармін довгі місяці, пробігти тисячі кілометрів і розповісти вам, як це буде.
Тут не буде нудного unboxing, констатації технічних параметрів та переліку пунктів меню. Буде простий опис, як жити та бігати з Гармін.
Garmin Fenix 6X Pro Solar. Я хотів саме цю версію із сонячним підживленням. Люблю пристрої, в яких є трохи незалежності та самостійності. Є магія в роботі-пилососі, що їде сам на зарядку, нехай і, як і раніше, кличе господаря для позбавлення від мішка зі сміттям. Та й один з мого годинника із сонячною зарядкою, а інший з механічним живленням (напевно, так не кажуть, вірніше буде з автопідзаводом від руху)
Перші враження - які вони реально легкі! Чомусь від годинника такого розміру, я чекав важкого бовтання на руці, а цього немає. Застібати силіконовий ремінець не так вже й зручно після Apple Watch, можливо, тому що годинник не треба часто і регулярно знімати для підзарядки? :) На руці тримаються впевнено, без люфту, при рухах кнопки не тиснуть у пензель, і нічого не заважає.
Далі, спроба скористатися… умммм… і нічого не зрозуміло. Так, логіка Гармін вимагає адаптації до кнопок, і розуміння організації меню. Однак визначивши, де якась кнопка (вгору, вниз, повернення і підтвердження), і що може бути коротке і довге натискання, починаємо трохи просуватися.
У випадку Гармін – читайте інструкцію! Ні, не так! Обов'язково читайте інструкцію!
І це не тому, що інтерфейс надмірно складний, а тому, що кількість функцій і велика кількість кастомізацій неймовірно велика. Є “родзинки”, які ви дізнаєтеся з інструкції, чи з моїх публікацій. На даний момент я перегорнув пару десятків сторінок інструкції і вже вражений.
Приємно, годинник підтримує і російську, і українську. Перемикання з англійської на російську/українську займає кілька секунд, годинник показує анімацію очікування, а ось назад на англійську - моментально (цікаво чому так).
З'єднання з телефоном пройшло без сюрпризів. Достатньо завантажити Garmin Connect із App Store.
Люблю бігати з музикою, а іноді слухаю подкасти. Відповідно, вирішив одразу завантажити музики, підключивши Гармін до комп'ютера. Встановлюємо Garmin Express, підключаємо комплектний кабель, бачимо, пропонуються апдейти карт, погоджуємося ... і ... прогрес-бар нас лякає часом очікування в 1 годину 48 хвилин, можна пробігти напівмарафон. Насправді все минуло хвилин за 25. А ось після відключення кабелю, я трохи злякався, бо годинник як би зависли, і я вже почав гуглити, як робити примусовий ресет. І тут на екрані годинника з'явилося повідомлення, що відбувається апдейт. Краще б у самому софті на комп'ютері було б попередження, що після великих апдейтів годинник деякий час їх встановлюватимуть і це нормально.
Заливання музики не викликало жодних питань, ти просто бачиш плейлисти, альбоми, назви гуртів, жанри, вибираєш потрібні, і вони досить оперативно завантажуються у годинник. Соромно, але я не знав, що в Garmin fenix 6X Pro Solar 32GB пам'яті (доступно користувачеві близько 29GB), я можу навіть не думати, що вибрати з музики, а зберегти її всю у годиннику.
Підключення навушників. Також без сюрпризів. Підключив спортивні Plantronics BackBeat Fit, потім Apple Airpods, і навіть автомобільну аудіосистему (не впевнений навіщо, проте було цікаво). Plantronics дають повне управління, через кнопки на самих навушниках, у AirPods тільки плей-пауза по легкому тапу по навушнику, але не проблема, годинник то на руці, і кнопки на них зручно натискати навіть у рукавичках.
Поки грав уже 23:55, випробування у полях довелося відкласти.
Все, я готовий бігти! Далі буде :)
P.S. Публікація відбувається трохи пізніше написання статті, і стало зрозуміло, що екосистема, функціонал, і навіть філософія гармін, набагато багатша за початкові очікування. Автор, за підтримки Garmin Online, прийняв рішення розповісти на прикладі Garmin fēnix 6X - Pro Solar про всю екосистему пристроїв гармін для спорту та подорожей, на прикладах розібрати варіанти цікавих та незвичайних функцій, зробити how-to за найбільш затребуваними моментами.
Богдан Знахаренко
Facebook comment