Garmin fenix 8 - розумні годинники з найвищою продуктивністю пропонують чудові дисплеї AMOLED, а також передові...
Garmin fenix 8 - розумні годинники з найвищою продуктивністю пропонують чудові дисплеї AMOLED, а також передові...
Велосипедний комп’ютер преміум-класу має яскравий кольоровий дисплей, розширені функції групових поїздок, вбудований...
Порівняльна таблиця відмінностей характеристик серії Forerunner 165, 265, та 965. Оберіть ті годинники, функції яких...
Найновіші Forerunner 165 додають персоналізовані плани тренувань, розширені фітнес-метрики, статистику здоров’я та...
Який годинник обрати Venu 3, Venu 3s, чи Vivoactive 5? В порівняльній таблиці зібрані всі відмінності.
Багато любителів бігу, які намотали сотні і тисячі кілометрів, узявши участь у біговому заході, або ж порівнявши свої результати в нині популярних віртуальних-онлайн забігах. Запитують - А чому у мене не зростає темп?
Начебто і бігаю давно і багато. Добре справляюся з 10 і навіть 21 км, а бігти швидше 5:30 – 6:00 хв на км ніяк. Тут варто відзначити, що при підвищенні навантаження, ми рекомендуємо проконсультуватися з вашим лікарем і тренером, медичні аспекти та відповідальність ми на себе не беремо.
Вся справа в тому, що простий, "рекреаційний" біг на середньому темпі не дасть швидкісної витривалості. Спроба відразу витягнути всю дистанцію на нехарактерному високому темпі також закінчиться провалом. Що робити? Є рішення – інтервальний біг. Це чергування ділянок високого, заданого темпу, з проміжками бігу на довільному темпі.
Раніше, коли в моїх планах тренувань були "інтервали", я проклинав все! Мені треба було пам'ятати: скільки прискорень, яким темпом, яка тривалість чи дистанція прискореного проміжку, які періоди відпочинку… Але це далеко не все найцікавіше починалося під час самого виконання. Телефон у руці, а як інакше відміряти 17 разів по 200 метрів? Як контролювати відпочинок по 48 секунд між прискореннями? Про контроль темпу, не йшлося, тільки постфактум бачиш наскільки ти не вклався в заданий коридор. Після десятка прискорень, не так просто потрапити пальцем у кнопочку Пауза на екрані, а після цього ще й поглядати на таймер подумки калькулуючи проміжки відпочинку. Спробуйте самі, порахувати у голові 12:47 додати 48 сек, ага, особливо після 15 прискорення на межі. Я інтервали ненавидів! Страшно, люто ненавидів! А взимку так зовсім!
Виявляється у бігових і мультиспорт годинників Garmin є рішення. І воно чудове в елегантності реалізації. Зараз розповім і покажу, як створити інтервальне тренування за заданим планом, і наскільки комфортно його виконувати. Звичайно, під комфортом ми розуміємо контроль, а не бігові зусилля, тут саме комфорту бути не повинно, він з'явиться потім, як задоволення від виконаної роботи, і як результат на забігу.
Не лякайтеся великої кількості картинок і тексту, прочитання у вас займе набагато більше часу, ніж процес створення інтервального тренування за заданими параметрами. Створимо з прикладу: за планом задана “робота” 7 прискорень по 1200 м, з темпом 4:28, і відпочинком між прискореннями 1:45.
Запускаємо на телефоні Garmin Connect. Клікаємо…Більше і вибираємо Тренування / Тренінг ->Тренування->Створити тренування.
Тепер вибираємо тип активності, у нашому випадку – Біг. Бачимо, що про нас вже подбали і автоматично додано три сегменти: Розминка, Біг на 1 км, та Заминка. Приємно. Залишилося трохи підкоригувати. Розминку і Заминку залишаємо як є, нас цілком влаштовує відсутність цільової інтенсивності, і тривалості, просто після закінчення виконання в процесі тренування натискаємо кнопку Lap на годиннику. Етап Біг видаляємо, він нам не потрібний, тут будуть повтори прискорень. Тицяємо в хрестик і погоджуємося з видаленням.
Тепер натискаємо кнопку Додати Повтор. І змінюємо Кількість повторів, за замовчуванням їх 2. Виставляємо 7, як і треба за планом. Настав час налаштувати головну мету нашого тренування – параметри ділянки з темповою роботою. Натискаємо на Біг. У налаштуваннях цього етапу ми і оберемо, і відстань, і цільовий темп.
За бажанням можна додати Нотатки, це якщо ви вже зовсім акуратист і у вас всі ходи записані :). Ми ж вибираємо Тип Тривалості, переконуємось, що обрано Відстань. Потім, встановити тривалість. І призначаємо потрібні нам 1 км та 200 метрів. Зверніть увагу, що можна перемикатися між різними величинами для зручності вибору значень. Настав час перевести повзунок - перемикач Цільова інтенсивність положення включено.
Настав час задати темп. Вибираємо Тип мети. І ставимо Темп. Встановити ціль і вибираємо плановий темп, рекомендую не ставити дуже вузький проміжок, вам буде вкрай складно його дотримуватися, і в процесі виконання, годинник вам часто нагадуватиме про необхідність корекції зусиль. Наш плановий 4:28, значить робимо 4:26 - 4:30, можна "зазор" і трохи ширше, так буде навіть краще. Все, повертаємось до загального плану тренування, настав час відкоригувати Відновлення.
Натискаємо на Відновлення. Вибираємо Тип тривалості. Переконуємось, що призначено Час. Встановити тривалість призначаємо 0:00 - 01:45, Цільову інтенсивність не вмикаємо, вона нам тут не потрібна. Залишилося розмістити етапи у потрібному порядку. Затискаємо три горизонтальні смужки в Заминці і перетягуємо її в самий низ, під блок повторів. Можна і блок повторів перетягнути зліга вгору, розташувавши його між Розминкою та Заминкою.
Всі. Залишилося Зберегти призначивши зрозумілу назву "Інтервали 7 * 1200", і я вам раджу таки призначити назву, що "говорить", коли у вас таких тренувань будуть десятки, згадувати що таке Тренування1 буде ой як не просто. У списку знаходимо наше свіжостворене тренування "Інтервали 7 * 1200", натискаємо на неї та вгорі, біля назви "Інтервали 7 * 1200" натискаємо на іконку зі стрілочкою в пристрій. Залишилося синхронізувати ваш годинник, на головному екрані Garmin Connect і можна бігти!
Одягаємо наші "темпові" кросівки. І самим тренуванням все простіше! Якщо, звичайно, 7 разів по 1200 - це взагалі просто :)
Вибираємо активність. Тренування > Мої тренування > Скролімо до потрібної (якщо їх у вас кілька) > Вибираємо.
Можна ознайомитись з кроками (етапами) тренування. Це зручно, якщо іноді ви виконуєте ту ж роботу, і у вашому пристрої багато варіантів цих "робіт". А перед виходом надвір ви не заглядали в телефон.
Час бігти - Почати тренування. Відразу бачимо пояснення, що Розминка до натискання кнопки Lap.
Під час виконання основної роботи годинник дуже інформативно і зручно відображає нашу позицію в Цільовому інтервалі напівкруглою шкалою вгорі. Виходи за цільовий діапазон перефарбовують шкалу в тривожний колір, і пристрій нагадує вібрацією та голосовим супроводом про поточний темп. Це супер зручно і дозволяє повністю сконцентруватися на задачі, а не займатися "бухгалтерією та бюрократією". Після закінчення темпового інтервалу, годинник автоматично відобразить етап відновлення, і таймер невблаганно буде вести зворотний відлік і таких дорогоцінних секунд відпочинку.
План тренування не дозволить вам пропустити, забути, збитися з рахунку. Все за вас пораховано та враховано, вам залишається лише тікати! Наприкінці на вас чекає маленький приз прямо на екрані. Немає нічого кращого за успішно виконане Темпове Інтервальне тренування!
BZN
Facebook comment