Garmin fenix 8 - розумні годинники з найвищою продуктивністю пропонують чудові дисплеї AMOLED, а також передові...
Garmin fenix 8 - розумні годинники з найвищою продуктивністю пропонують чудові дисплеї AMOLED, а також передові...
Велосипедний комп’ютер преміум-класу має яскравий кольоровий дисплей, розширені функції групових поїздок, вбудований...
Порівняльна таблиця відмінностей характеристик серії Forerunner 165, 265, та 965. Оберіть ті годинники, функції яких...
Найновіші Forerunner 165 додають персоналізовані плани тренувань, розширені фітнес-метрики, статистику здоров’я та...
Який годинник обрати Venu 3, Venu 3s, чи Vivoactive 5? В порівняльній таблиці зібрані всі відмінності.
Вчені з Інституту Купера в Далласі (США) дійшли висновку, що кожну годину бігу дарує нам додатково 7 годин життя. Погодьтеся, непогана віддача від інвестицій у власне здоров'я. Проблема в тому, що цю годину треба взяти десь. Ця стаття допоможе вам знайти час для здоров'я та не наробити при цьому типових помилок.
1. Не можна скорочувати час сну. За ніч організм не лише відпочиває та відновлюється, а й нарощує м'язову тканину. Серце, якщо хтось забув, – це теж м'яз. І її насамперед ви і тренуєте під час кожного забігу: саме це і дозволяє жити довше, а не тільки м'язисті ноги. Хоч наш полум'яний мотор і не знає відпочинку, але все ж, щоб спорт пішов на користь, а не на шкоду, серцю потрібно провести кілька нічних годин у режимі, що щадить. Що стосується інших м'язів, то саме під час відпочинку після тренувань у їх тканинах проростають нові капіляри, які покращують кровопостачання та дозволяють м'язам швидше скорочуватися. Коротше, повноцінний сон - така ж важлива частина спорту, як і навантаження, і відмовляти собі в ньому дуже шкідливо здоров'ю.
2. Не можна відмовлятися від сніданку/обіду/вечері. Здорове харчування - це часті прийоми їжі, запитайте будь-якого дієтолога. Скасувати їжу, щоб вийти на пробіжку – погана ідея, навіть якщо ваша головна мета – скинути вагу. Організм розцінить це як початок голодного часу і відразу розпочне перебудову на режим максимального накопичення – це в нього швидко. І збирати, як ви здогадуєтеся, він буде зовсім не мускулатуру, а жир. Видатний спортсмен і тренер, засновник Школи бігу Леонід Швецов радить ніколи не тренуватися натще ще й тому, що при зниженні рівня глюкози в крові (а це відбувається саме на голодний шлунок), організм не зможе повноцінно окислювати жирні кислоти. Простіше кажучи, не палитиме жир.
Засновник Школи бігу Леонід Швецов: «Ніколи не тренуйтеся не попоївши»
3. Не можна їсти та бігати. По-перше, тому що на бігу ми їмо, головним чином, шкідливий фаст-фуд, перенасичений холестерином та швидкими вуглеводами. А по-друге, навіть якщо ви поспішно заковтуєте не бургер, а овочевий салат з дієтичними хлібцями і запиваєте все це натуральним йогуртом, ви сильно ризикуєте. Погано пережована їжа і перетравлюється погано, а значить, ви недоотримуєте поживних речовин. До того ж сигнал про насичення надходить в організм не раніше ніж через 20 хвилин після початку трапези. Якщо ви з'їдаєте повний обід за 5 хвилин, то або доведеться закінчити їжу, героїчно борючись з почуттям голоду, або - що ймовірніше - ви сильно переїдете.
4. Не можна нехтувати розминкою та затримкою. Тренування без розминки мало того, що для організму великий стрес, так ще й ризик травм збільшується. А якщо не зробити розтяжку після пробіжки, м'язам буде важче відновитись після навантажень. А головне, і те, й інше займе зовсім небагато часу: кілька хвилин, не більше.
1. На роботу/навчання добиратися бігом. У рюкзак із собою можна взяти змінний одяг та взуття. Величезний плюс такого способу пересування в тому, що ви не залежите від пробок та громадського транспорту: час вашого прибуття на місце завжди відомий заздалегідь. Мінус - не можна прийняти душ після пробіжки (лише небагато офісів обладнані душовими кабінками). Цей спосіб залежить від того, ким і де ви працюєте.
2. Поєднати з бігом інші справи. На пробіжку можна залишити відвідування соцсітей, читання пошти та месенджерів. Однак інтерактивне використання смартфона всю дорогу не дуже зручне, хіба кілька хвилин, не більше.
3. Слухати новини. Читання та перегляд новин забирає купу часу. Його можна заощадити, слухаючи новини у форматі подкастів чи відеороликів.
4. Дивитись/слухати корисні ролики. Часто нам надсилають посилання на вебінар, то на ролик з цікавим інтерв'ю. Замість того, щоб, кидаючи всі справи, занурюватись у надіслане, заведіть собі нотатник в телефоні та складайте туди посилання. Під час пробіжки вам буде чим зайнятися!
5. Слухати аудіокниги. Можна користуватися платними програмами для смартфона, такими як «Книга вголос», або безкоштовним Youtube (просто наберіть назву книги у рядку пошуку). Недолік Youtube у тому, що телефон не можна блокувати, поки бігаєш, інакше ролик зупиниться. Зате в YouTube часто бувають такі книги, яких немає навіть у платних додатках. Плюс останніх у тому, що можна блокувати телефон, не зупиняючи запис. Загальна вада аудіокниг — серед них майже не буває книг-новинок і спеціалізованих книг.
6. Вивчайте іноземні мови. Вам на допомогу програми, такі як quzlet.com. У нього можна записувати незнайомі слова, які ви зустрічаєте протягом дня, а потім на пробіжці їх розбирати та вивчати. Можна заносити цілі фрази, які потім промовляє робот із приємним жіночим голосом та чіткою дикцією.
7. Працюйте із власними думками. Відкладіть до пробіжки те, що потрібно обміркувати у спокійній обстановці. Оскільки при бігу кров насичена киснем і активно циркулює організмом, мозок у цей момент працює чудово, і навіть найскладніші завдання легко вирішуються.
© Garmin Club
Facebook comment