Garmin fenix 8 - розумні годинники з найвищою продуктивністю пропонують чудові дисплеї AMOLED, а також передові...
Garmin fenix 8 - розумні годинники з найвищою продуктивністю пропонують чудові дисплеї AMOLED, а також передові...
Велосипедний комп’ютер преміум-класу має яскравий кольоровий дисплей, розширені функції групових поїздок, вбудований...
Порівняльна таблиця відмінностей характеристик серії Forerunner 165, 265, та 965. Оберіть ті годинники, функції яких...
Найновіші Forerunner 165 додають персоналізовані плани тренувань, розширені фітнес-метрики, статистику здоров’я та...
Який годинник обрати Venu 3, Venu 3s, чи Vivoactive 5? В порівняльній таблиці зібрані всі відмінності.
Останнім часом через мої руки пройшло безліч смарт-годин та розумних браслетів: якісь брав на тест, якимось користувався ще довше, причому часто одночасно і годинником, і браслетом. При цьому я зовсім не спортсмен, тобто, звичайно, ходжу до фітнес-клубу поплавати, покрутити педалі та потоптати доріжку, але без якогось наукового підходу та цілей, просто насолоджуйся — займайся, поки не втомишся. Плюс піші прогулянки, бо за наявності двох маленьких дітей це є неминучістю. Тому я постараюся з позиції чайника пояснити, для чого вам Garmin Vivosmart 3.
Справа в тому, що смарт-годинник на моєму досвіді виявився зовсім не потрібним. Тобто так, я ними користуюся, і зараз у мене зокрема є і Apple Watch, і Sony Smartwatch, які я «спарюю» з Android-смартфоном. Так ось, весь «розум» смарт-годинника — це цілковита нісенітниця, і будь-які експерименти із встановленням на них додатків закінчуються однаково: ти тиждень-другий намагаєшся змусити себе ними користуватися, але потім все одно перестаєш і повертаєшся до звичного способу — робити все з смартфон.
Ну ось навіщо, наприклад, замовляти з годинника таксі або, вибач, бодай, намагатися відповідати на текстові повідомлення? Для всіх цих завдань екран годинника занадто малий, а голосове управління занадто ненадійно працює, щоб на нього можна було покластися, — розпізнає мовлення не завжди правильно, а диктувати по складах, як першокласник з букваря, неприродно для солідного громадянина.
Годинник на руці зручний, щоб інформацію зчитувати, але не вводити.
У результаті смарт-годинник перетворюється на звичайний годинник, на якому крім часу зручно подивитися SMS від банку або номер телефону. Окей, ще по них іноді зручно говорити в режимі гучного зв'язку, з такою ситуацією я стикаюся приблизно раз на місяць, але можу легко обійтися без неї. Справа в тому, що смарт-годинник за своєю природою і так досить масивний, незручний і не дуже гарний, а той, що з динаміком, — ще гірший. І свою батарею вони садять наввипередки зі смартфоном. Ще сонце не встигне піти за горизонт, як акумулятор годинника накаже довго жити, і решту дня вам доведеться ходити з мертвим гаджетом. Немає видовища дурніше, ніж вимкнений смарт-годинник на руці.
Навіщо вам розумний годинник з функціями смартфона, якщо заряджати його треба так само часто?
Браслети, навпаки, зазвичай працюють як мінімум по кілька днів, що дозволяє забути про зарядку. Але функціональність у таких пристроїв занадто бідна: вони вміють рахувати кроки, моніторити фази сну та працювати «розумним будильником» за допомогою вібромотора. Правда, остання функція регулярно підводить: будильник у потрібний момент може не спрацювати або розбудити в строго призначений час, і ти прокидаєшся все одно "дровами", як би встановив звичайний будильник. Якщо подивитися записану статистику фаз сну, стає зрозуміло, чому так відбувається, — найчастіше вони відраховуються некоректно.
Більшість розумних браслетів не вміють визначати глибокий сон, показуючи, наприклад, що ви за всю ніч глибоко спали лише півгодини.
Шагоміри схильні завищувати чи занижувати показання лічильника, а відстеження інших активностей на кшталт плавання чи їзди велосипедом — взагалі погода на Венері. Та й програми для відстеження статистики у всіх дуже примітивні: всім як під копірку рекомендують проходити по 10 000 кроків на день. Функція смарт-браслету – тупо порахувати, скільки ви відтоптали від плану. Перші два тижні така гра ще приваблює, але потім починає напружувати: то з'єднання Bluetooth відвалилося, то пам'ять у браслеті закінчилася. У результаті браслет відкладається у довгий ящик столу.
Фітнес-браслет Garmin Vivosmart 3 позбавлений недоліків обох типів пристроїв та поєднує їх переваги. Браслет оснащений невеликим світлодіодним екраном, на якому відображаються дата, час та службова інформація (навіть погода!), а також сповіщення.
Браслет виконує багато функцій годинника, але при цьому не перевантажує вас зайвою інформацією.
Зручно, що під час сну сповіщення відключаються. Незручно, що за замовчуванням включені повідомлення від усіх підтримуваних додатків, і якщо ви активно переписуєтеся в месенджерах, то постійні вібрації на руці — мовляв, нове повідомлення від такої людини дратують. Але їх можна вимкнути.
Екран вимкнено, щоб не витрачати заряд акумулятора. Активувати його можна подвійним дотиком, керування дуже просте: прокручування вгору-вниз і вправо-вліво, вибір одним тапом. Інтерфейс не перевантажений непотрібними функціями: на самому браслеті видно дані крокоміра (і окремо підйом сходами), пройдену відстань (усі дані в порівнянні з попереднім днем), статистика пульсу і рівень стресу. Пульс моніториться у фоновому режимі, а потім у додатку відображається його статистика у спокої та стані активності — і це правильний підхід порівняно з більшістю інших пристроїв, де пульсометр запускається тільки вручну.
Дуже важливо, що з Vivosmart 3 можна повністю керувати викликами: і відповідати, і відхиляти. Перше стане в нагоді, коли телефон підключений до системи гучного зв'язку і лежить не поряд з вами, а друге - коли він дзвонить у невідповідний момент і потрібно швидко відбити дзвінок, не витягуючи смартфон з кишені або сумки.
Зручно, що браслет вміє керувати відтворенням музики в смартфоні - щоразу діставати девайс для перемикання треку незручно, а пульт дистанційного керування є далеко не у всіх навушниках. Власне, в смарт-годинниках я користувався рівно тими ж функціями, які є у Vivosmart 3. Трохи не вистачає лише текстів SMS, але на такому маленькому дисплеї їх було б незручно читати. Іншими ж функціями розумного годинника я легко жертвую заради компактності браслета та часу його автономної роботи.
Що стосується програми, то тут сподобався дизайн інтерфейсу - все дуже наочно, статистика підвантажується при синхронізації і не втрачається. Коректно вважаються кроки, пульс і фази сну, при цьому програма встановлює індивідуальні цілі по кроках: наприклад, мені запропонували реалістичні 6620 кроків на день, явно підібрані під введені параметри віку, зростання та ваги. Причому ці цілі потім можуть змінюватись. Справді, ну навіщо демотивувати себе стандартною десяткою, яку ти все одно не досягнеш? А встановити менше вручну — значить свідомо филонить, тут є виправдання: мета індивідуальна, тобі розрахована.
Мабуть, головні мінуси - це глибоко заховані налаштування будильника і відсутність функції "Розумний будильник": браслет завжди вібрує в встановлений час, незалежно від фази сну.
Особисто моя думка про Apple Watch, Sony Smartwatch та інші їм подібні розумні годинники: коштують дорого, розряджаються швидко і, по суті, дублюють функції смартфона. На відміну від них, Garmin Vivosmart 3 ви не переплачуєте за опції, які у вас і так є в мобільному. При цьому батареї в браслеті вистачає цілий тиждень. Хочу також відзначити саме в цій моделі якість виконання: досить просто потримати в руці Гармін, щоб зрозуміти, що він краще на порядок, ніж будь-який китайський бренд. Звідси витікає ще одна перевага — зносостійкість, що для активної людини буде більшим плюсом.
Facebook comment