Garmin fenix 8 - розумні годинники з найвищою продуктивністю пропонують чудові дисплеї AMOLED, а також передові...
Garmin fenix 8 - розумні годинники з найвищою продуктивністю пропонують чудові дисплеї AMOLED, а також передові...
Велосипедний комп’ютер преміум-класу має яскравий кольоровий дисплей, розширені функції групових поїздок, вбудований...
Порівняльна таблиця відмінностей характеристик серії Forerunner 165, 265, та 965. Оберіть ті годинники, функції яких...
Найновіші Forerunner 165 додають персоналізовані плани тренувань, розширені фітнес-метрики, статистику здоров’я та...
Який годинник обрати Venu 3, Venu 3s, чи Vivoactive 5? В порівняльній таблиці зібрані всі відмінності.
Garmin представили Foreruner 945 із підтримкою стільникових мереж LTE.
Це той же добре знайомий 945 + LTE? Або щось принципово нове?
Навіщо нам LTE? І чому Forerunner 945 LTE виглядає трохи інакше?
Давайте подивимося разом.
Індекс моделі - 945 може вводити в оману, ну це, напевно, все "як раніше", і просто додали модуль стільникового зв'язку LTE.
Це не зовсім так і навіть зовсім не так. Як натякнули в компанії Garmin, модель базується на іншій апаратній начинці, ніж "старий" знайомий 945, в той же час, згадали, що це і не платформа Enduro, про яку ми писали тут, а скоріше ближче до нових Venu 2, природно без тачового екрану, а ті самі старі-добрі кнопки. Модель отримала оновлений сенсор пульсу, низку нових функцій не пов'язаних із зв'язком LTE, покращений інтерфейс, і цілий пакет абсолютно унікальних можливостей завдяки LTE. Тоді чому вона не називається Forerunner 955? Як стало відомо, компанія вважає, що для нової серії фореранерів змін трохи недостатньо, і вирішили зупинитись на колишньому індексі моделі.
Примітно, що 945+LTE стали меншими (!) ніж просто 945, діаметр зменшився більш ніж на 2 міліметри.
Функції зв'язку LTE орієнтовані на трекінг (публікацію та відстеження довіреними особами) активностей, і безпеку, а ще під час марафону (не обов'язково 42 км, а просто на пробіжці в парку) отримувати підтримуючі текстові та голосові повідомлення від друзів та близьких.
Розглянемо найголовніші, найцікавіші відмінності та нововведення більш детально.
Категоризація інтервалів (automated interval categorization) - ви просто починаєте тренування без заздалегідь створеного плану, точніше план можливо у вас є, але він тільки в голові вашої або вашого тренера / партнера. У самих годинниках плану виконання періодів прискорень/відпочинку немає. Ви просто робите інтервали або фартлек, щоразу натискаючи кнопку кола (lap) на початку та в кінці прискорення. Після синхронізації годинника з Garmin Connect ви отримуєте чітку розбивку тренування на Розігрів, Заминку, і всі повтори прискорень та періодів відпочинку. Просто, зрозуміло, легко та зручно.
Другий варіант дозволяє бачити статистику інтервалів прямо в годиннику. Але в цьому випадку ви повинні ініціювати сесію перед початком тренування. Run > Training > Intervals > Open Repeats. Годинник запитає чи потрібен розігрів, і після, ви знову ж таки, просто натискаєте кнопку кола після зміни типу інтенсивності бігу. У цьому випадку аналіз проводиться "на льоту" і інформація відображається не тільки після синхронізації, а й на екрані годинника.
Насамперед важливо відзначити, зв'язок LTE суто для безпеки та спортивних функцій, ну якщо повідомлення та голосові підбадьорення вважати спортивною функціональністю. Дзвонити, дивитися Youtube, постити в TikTok з годинника не вийде.
Все для мінімального розміру, ваги, і довгого життя батареї.
Другий важливий момент, LTE підключення вашого годинника, не має жодного відношення до мобільного оператора вашого телефону. Це є абсолютно незалежний сервіс. І вам не потрібно купувати стартовий пакет або укладати контракт, Garmin все робить за вас за фіксовану місячну оплату $5.99. Список країн та думки щодо розвитку сервісу нижче.
Третє — на ринку будуть представлені дві версії годинника, перша для США, Канада та Нова Зеландія, і друга для Європи та решти світу, це обумовлено різними діапазонами зв'язку LTE, що потребують різної апаратної начинки.
Почнемо з LiveTrack. Це той же LiveTrack, що раніше вимагав підключеного до годинника телефону, і передачі даних у телефоні.
Тепер ви доступні для відстеження прогресу на дистанції, без обтяжливого телефону, в якому так не вчасно може сісти батарейка.
Як тільки LiveTrack запущений, а можна налаштувати і автоматичний старт LiveTrack при початку активності, ваші друзі та близькі (з списку контактів, що налаштовується) отримають email повідомлення з посиланням, перейшовши по якому, вони будуть бачити на карті ваше положення, пройдений шлях, швидкість/темп, пульс, і запланований маршрут, у разі руху вибраним маршрутом.
Годинник зв'язується з серверами Garmin раз на хвилину, але завантажує всі деталі треку за минулу хвилину, таким чином деталізація треку не страждає. Для економії батареї можна збільшити інтервали зв'язку з сервером до 5 хвилин, природно, що весь шлях за 5 хвилин буде завантажено для відображення на карті.
Дещо схоже діє Live Event Tracking. Ваші друзі та близькі будуть отримувати текстові повідомлення через встановлені проміжки часу, або пройдену відстань, або натискання кнопки проходження кола (Lap). Дуже зручно нагадати всім, що ви наближаєтеся до 42-го кілометра марафону. За замовчуванням функція відключається через 24 години, щоб уникнути потоку "спаму" вашим близьким, якщо ви раптом робитимете інтервальне тренування з десятками прискорень по 200 метрів, щоразу натискаючи кнопку кола :).
Текстові повідомлення від уболівальників (Spectator). Все просто, на сторінці LiveTrack ви можете дозволити надсилати вам повідомлення.
Ваш уболівальник заповнює від когось, пише текст, і через кілька секунд повідомлення у вас на екрані. Питання, чи читатимете ви його під час затяжного підйому? ;). Ось для цього є цікавіша “фішка” — Голосові повідомлення від Вболівальників!
Голосове повідомлення записується на тій же сторінці LiveTrack, і звучить вам прямо у вуха через підключені до годинника Bluetooth навушники. А ось це вже справді круто! Головне, щоб під час того ж затяжного підйому, друзі не надто жартували про прохолодне пиво, що вони прямо зараз п'ють. :)
Ми наблизилися до розгляду не настільки "фанових", але дуже важливих функцій безпеки.
Якийсь час тому компанія Garmin поглинула International Emergency Response Coordination Center (IERCC) від GEOS.
Так, так - це та сама міжнародна структура, що обслуговує виклики з супутникових трекерів inReach.
Для всіх екстрених випадків, як аварія літака, сходження на Еверест, що дрифтує корабель в океані.
Ми спеціально зв'язувалися з GEOS, і отримали офіційну відповідь, що Україна обслуговується, як і ще 205 країн.
Попередження! Ніколи ніколи не активуйте функції SOS просто для експериментів. Використовуйте функції SOS лише у випадку реальної загрози життю та здоров'ю. Ви повинні розуміти, що служба реагування на екстрені ситуації, будучи абстрактною на “хибний” виклик, може не надати допомогу тому, хто її справді потребує.
І нехай екрани із зображенням виклику SOS будуть вам відомі лише за нашими публікаціями, і ви їх ніколи не побачите у реальному житті. Усі скріншоти отримані оглядачем dcrainmaker за попередньою домовленістю з IERCC.
Під час зворотного відліку подається вібро та звуковий сигнал.
Після закінчення зворотного відліку буде надіслано сигнал про допомогу в IERCC.
За кілька секунд ви отримаєте відповідь.
Ви можете надіслати відповідь з попередньо встановленого списку, або набрати його на новій клавіатурі.
У разі неможливості відповісти, центр IERCC у будь-якому випадку розпочне процедуру надання допомоги. Нова кругова клавіатура, що обертається, виглядає свіжо і приємно. Схоже на кругове меню швидкого виклику функцій або на набір пін-коду для Garmin Pay.
Питання, яке хвилює всіх нас! Коли FR 945 LTE підтримуватиметься мобільними операторами в Україні?
На даний момент 945 LTE доступні в США та Канаді. Дещо пізніше планується ряд європейських країн: Німеччина, Франція, Іспанія, Швейцарія, Норвегія, Данія, Нідерланди, а також Нова Зеландія, Тайвань і Сінгапур.
Про перспективи впровадження сервісу в Україні можемо лише позитивно припускати за фактом давньої підтримки Garmin Pay пристойним списком українських банків та з офіційного обслуговування викликів через супутниковий трекер-навігатор inReach. Звичайно наші читачі дізнаються першими!
Також ми з великим інтересом чекаємо на розвиток лінійки продуктів Garmin з підтримкою стільникового зв'язку LTE!
Подяка dcrainmaker за фото та скріншоти!
Facebook comment